polski angielski niemiecki
Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
VII Ogólnopolski Zjazd Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich w Licheniu
Tysiące kobiet w barwnych strojach, radość i ogromne emocje towarzyszyły VII Ogólnopolskiemu Zjazdowi Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich. Podczas Licheńskiego święta w dniach 9-10 września br. można było podziwiać artystyczny dorobek włościanek, a na stoiskach wystawienniczych tradycyjnie zagościły słodkości i dania regionalne
Powiat Przysuski reprezentowało 154 osoby z 13 organizacji:
Babska Rzeczpospolita - Klwów, Planeta Kobiet- Kadź, Drążnianki-Drążno, Głuszynianki- Głuszyna, Chili Babki-Potworów, Długowianki - Długie, Kobiety Kreatywne – Rdzów, Lokalne Stowarzyszenie Kobiet – Skrzynno, Niezapominajki – Gałki, Józefinki – Rusinów, Przystalanki – Przystałowice Małe, Zakręcone Babki- Janików, LGD Wszyscy Razem, Rozwadzianki - Rozwady. To wydarzenie było wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń oraz do prezentacji dorobku kulturowego różnych regionów Polski, zwłaszcza podczas pierwszego dnia zjazdu w trakcie Jarmarku Kulturowego na placu przy jeziorze Licheńskim, gdzie Powiat Przysuski prezentowany był zarówno na scenie podczas ,,Wieczoru Przysuskiego”, jak i w namiocie promocyjnym. Wszyscy, którzy przybyli w tym dniu nad Licheńskie Jezioro, mogli skosztować regionalnych specjałów przygotowanych przez organizacje specjalnie na tę okazję. Tradycją zjazdów jest, że jednocześnie odbywa się kilka atrakcji, a uczestnicy wybierają te, które ich najbardziej interesują. Stąd tuż po uroczystym otwarciu, kiedy na scenie odbywały się występy, jednocześnie 3 zespoły pań (Ślesin, Zamość i Powiat Przysuski) rozgrywały kobiece mecze piłki nożnej. Tu nasze panie, nie szczędząc swoich sił, godnie reprezentowały powiat przysuski. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce na podium.Brawo wszystkie Panie.
Jak co roku, to wydarzenie skupione było wokół dwóch aspektów: kulturowego oraz duchowego i dlatego drugi dzień zjazdu – niedziela, tradycyjnie nastawiony był już tylko na przeżycia duchowe. Rozpoczął go różańcowy spacer od Kościoła Św. Doroty do miejsca objawień w Grąblinie. Następnie odbył się długi, barwny korowód Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji Kobiecych na uroczystą Msze Św. w Bazylice Licheńskiej. Tegoroczny zjazd odbył się pod patronatem polskiej pary prezydenckiej Agaty Kornhauser-Dudy i Andrzeja Dudy.
03-10-2017
Galeria
Szukaj w artykułach
Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA