polski angielski niemiecki
Sobota, 19 sierpnia 2017 r. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
10.06.2017r. Egzaminy wstępne do Liceum Kadetów RP
10 czerwca 2017r. odbyły się egzaminy wstępne dla kandydatów do Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach. Na ten dzień zjechało się ok. 50 kandydatów z różnych stron naszego kraju, którzy wyrazili chęć kontynuowania dalszej nauki w naszej szkole. Byli przedstawiciele województw: dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Towarzyszyli im oczywiście niezawodni Rodzice.
 O godz. 10.00, przy dźwiękach hymnu narodowego uroczyście podniesiono flagę państwową, po czym głos zabrała  Pani Dorota Sokołowska – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego, którego część stanowi Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej, witając przybyłych i przedstawiając informację o szkole.

Następnie odbyła się zbiórka kandydatów: sprawdzenie listy obecności, podział na grupy egzaminacyjne i rozejście się do poszczególnych punktów egzaminacyjnych. Opiekunami grup byli wyznaczeni kadeci I i II klasy. Pierwszym punktem egzaminacyjnym był test psychologiczny przygotowany i przeprowadzony przez psychologa współpracującego ze szkołą, Pana Bartosza Rybienika. Po teście odbywały się rozmowy z psychologiem oraz równocześnie trwały sprawdziany sprawności na terenie zespołu boisk ORLIK oraz Ośrodka Sprawności Fizycznej, które prowadzili nauczyciele Wychowania Fizycznego: Pan mgr Zbigniew Niemirski – sprawdzian dla dziewcząt oraz Pan mgr Witold Gapys – sprawdzian dla chłopców. Po zakończonych testach i sprawdzianach odbyły się również rozmowy kwalifikacyjne prowadzone przez komisję: płk Ryszard Młodzianowski, mgr Bożena Macieja, mgr Agnieszka Niemirska. Rodzice korzystali z przygotowanej kawiarni w Ogrodzie Kadeta, zwiedzali rejon zakwaterowania kadetów  oraz rejon szkoły, a także obserwowali zmagania swoich pociech podczas sprawdzianu z WF. Zarówno kandydaci jak i ich rodziny korzystali z gościnności stołówki szkolnej, która oferowała obiad – dla kandydatów gratis. Dzień upłynął
w miłej i rodzinnej atmosferze. Oczekujemy teraz na zakończenie roku szkolnego a wraz z nim na świadectwa
i pozostałe dokumenty.

A tymczasem życzymy kandydatom WESOŁYCH WAKACJI i dobrego wypoczynku!!!

13-06-2017
Galeria
Szukaj w artykułach
Sierpień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA