polski angielski niemiecki
Piątek, 17 listopada 2017 r. Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
Młodzież popisała się wiedzą pożarniczą
15 marca w internacie Zespołu Szkół nr 2 im Ludwika Skowyry w Przysusze odbył się konkurs wiedzy pożarniczej. Jego uczestnikami była młodzież szkolna, która rywalizowała w trzech grupach: podstawówka, gimnazjum i szkoła średnia.

Konkurs wiedzy pożarniczej to doskonała okazja do sprawdzenia wśród młodych ludzi ich stopnia znajomości elementarnych zasad bezpieczeństwa, rodzajów zagrożenia oraz sposobów ich zapobiegania. Jego systematyczna organizacja pokazuje, iż młodzież z powiatu przysuskiego posiada coraz większą wiedzę na temat zawodu strażackiego, co na pewno brzmi bardzo optymistycznie w kontekście przyszłego zmagania się z siłami żywiołu w powiecie. Co roku musimy układać trudniejsze pytania, ponieważ młodzież dysponuje coraz większą wiedzą. Jest to bardzo budujące, mimo tego, że organizacja konkursu pochłania więcej czasu- żartobliwie ocenił umiejętności zawodników Artur Kucharski, mł. bryg. Powiatowej Straży Pożarnej w Przysusze.

Patronat honorowy nad konkursem pełnił Wicestarosta Przysuski Tomasz Matlakiewicz. Jako druh Ochotniczej Straży Pożarnej podkreślił, że bardzo budujący jest fakt posiadania przez młodzież tak dużej wiedzy z zakresu pożarnictwa. W okresie, gdy wszyscy macie tyle zajęć w szkole, tyle zajęć pozalekcyjnych, że ciężko znaleźć odrobinkę czasu dla siebie, wy potraficie tak solidnie przygotować się do konkursu, który dotyczy tak trudnego i odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód strażacki. To zasługuje na ogromny podziw i szacunek- powiedział do uczestników konkursu Wicestarosta Przysuski.

Po części konkursowej nastąpiło wręczenie dyplomów. Nagrodzono zawodników, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych grupach. Wszyscy uczestnicy natomiast dostali dyplomy za udział w konkursie.

Grupa I (szkoła podstawowa)

  • I miejsce- Mateusz Zdrojewski
  • II miejsce- Łukasz Bykowski
  • III miejsce- Kacper Piłat

Grupa II (gimnazjum)

  • I miejsce- Agata Krzyśkowska
  • II miejsce- Filip Gosa
  • III miejsce- Michał Chylat

Grupa III (szkoła średnia)

  • I miejsce- Katarzyna Wijatkowska
  • II miejsce- Michał Pilich
  • III miejsce- Maksymilian Gawin

Ponadto wyróżniono najmłodszego uczestnika konkursu, 12 letniego Dominika Głucha.

Patrząc na kolejność „na podium” może zadziwić fakt, iż zwycięzcami konkursu w dwóch grupach są dziewczyny. Należą im się wielkie gratulacje, ponieważ popisały się wiedzą o zawodzie, w którym obecność kobiet stanowi zdecydowaną mniejszość.

16-03-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Listopad 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA