polski angielski niemiecki
Piątek, 17 listopada 2017 r. Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
Regionalny Halowy Turniej Piłki Nożnej Mężczyzn „Gielniów – 2012”
W dniu 22.01.2012 roku w godzinach 11.00 – 18.00 odbył się w hali sportowej Państwowego Gimnazjum w Gielniowie, Regionalny Halowy Turniej Piłki Nożnej Mężczyzn.

Organizatorami turnieju byli:

 • Regionalne Zrzeszenie LZS z siedzibą w Radomiu,
 • Gminne Stowarzyszenie "LZS GM. Rusinów".

Sponsorami turnieju byli:

 • Starostwo Powiatowe w Przysusze
 • Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Gielniowie
 • Urząd Gminy Rusinów
 • Radny Rady Powiatu w Przysusze Dariusz Marasek.

Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn z terenu byłego województwa radomskiego. Przy udziale sędziego głównego turnieju Członka Zarządu Powiatu Przysuskiego Dariusza Maraska, Członka Zarządu Powiatu Przysuskiego Piotra Żółcińskiego, Członka Zarządu Regionalnego Zrzeszenia LZS w Radomiu Alfreda Świątka, Przewodniczącego Gminnego Stowarzyszenia LZS gm. Rusinów Krzysztofa Więcława, Wiceprzewodniczącego Gminnego Stowarzyszenia LZS gm. Rusinów Wojciecha Macieji oraz kapitanów drużyn, dokonano losowania do dwóch grup.

GRUPA A:

 1. LZS "Skamander" Nieznamierowice
 2. Interkrusz Zygmuntów
 3. RBW Trójmiasto
 4. GKS Klwów
 5. LZS "Blask" Rusinów

GRUPA B:

 1. LZS "Parzniczanka" Parznice
 2. LZS Krzesławice
 3. LZS "Gryf" Grabowa
 4. "Zorza" Klwów
 5. LZS Iłża

Po serii meczów na zasadzie „każdy z każdym” w każdej z grup wyłoniono po dwie najlepsze drużyny. Najlepszą w grupie A okazała się drużyna LZS "Blask" Rusinów, która w półfinale zmierzyła się z drugą ekipą grupy B Zorzą Klwów, wygrywając 3:1. Drużyna, która zajęła drugie miejsce w grupie A, czyli GKS Klwów, rozegrała półfinał ze zwycięzcą grupy B LZS Krzesławice. Z tej potyczki zwycięsko wyszła drużyna z Krzesławic, która uzyskała wynik 2:1. Do rywalizacji o trzecie miejsce przystąpiły zatem dwie drużyny z Klwowa, z których lepszy okazał się GKS, pokonując lokalnego rywala 3:1. Do boju o zwycięstwo w całym turnieju stanęły drużyny z Krzesławic i Rusinowa. Po bardzo zaciętym, lecz bezbramkowym regulaminowym czasie gry triumfatora imprezy musiały wyłonić rzuty karne. W tych lepsza okazała się drużyna LZS „Blask” Rusinów, która pokonała rywali 7:6, stając zarazem na najwyższym stopniu podium gielniowskiego turnieju.

Drużyny od miejsca I do IV otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki. Wszyscy zawodnicy otrzymali gorący posiłek z wkładką oraz zimne napoje. Ponadto wręczono nagrody w kategoriach:

 1. Najlepszy zawodnik: Łukasz Skałban z LZS "Blask" Rusinów – otrzymał statuetkę,
 2. Najlepszy bramkarz: Mateusz Bomba z LZS Krzesławice – otrzymał statuetkę,
 3. Najlepszy strzelec: Krzysztof Więcław 7 bramek z LZS Krzesławice - otrzymał statuetkę.

Przy wręczaniu nagród dla wszystkich drużyn biorących udział w przedmiotowym turnieju byli obecni i brały czynny udział następujące osoby: Członek Zarządu Powiatu Przysuskiego Dariusz Marasek, Członek Zarządu Powiatu Przysuskiego Piotr Żółciński, Skarbnik Rady Głównej Ds. Sportu w Iłży Waldemar Walesic, Przewodniczący Gminnego Stowarzyszenia LZS gm. Rusinów Krzysztof Więcław, Wiceprzewodniczący Gminnego Stowarzyszenia LZS gm. Rusinów Wojciech Macieja. Prowadzący zawody sportowe Dariusz Marasek, serdecznie podziękował wszystkim sponsorom, podkreślając, że ich wkład przyczynił się do tego, że przedmiotowe zawody mogły się odbyć pomimo ogólnokrajowego kryzysu. Dodał ponadto, że każdy wkład w działalność sportową, to oderwanie młodzieży i dorosłych od zgubnych nałogów i poprawienie ich tężyzny fizycznej.

Zwycięską drużynę utworzyli: Maciej Listkiewicz, Szymon Gałek, Łukasz Skałban, Daniel Porczek, Łukasz Goszcz, Łukasz Kaczyński, Jacek Listkiewicz, Mateusz Skałban, Jakub Różycki.

27-01-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Listopad 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA