polski angielski niemiecki
Piątek, 22 września 2017 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Studniówka 2012 w powiecie przysuskim
Bal maturalny- jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Pierwsze kreacje, atmosfera dostojności i poczucia wchodzenia w dorosłe życie. Ostatnie chwile beztroski przed bardzo ciężkim i intensywnym okresem przygotowywania się do egzaminu dojrzałości. Jak co roku, wraz z rozpoczęciem ferii zimowych, uczniowie szkół średnich z terenu powiatu przysuskiego brali udział w tym jakże ważnym dla nich wydarzeniu.

Tegoroczni maturzyści rozpoczęli bale studniówkowe wedle tradycji, a więc w takt Poloneza. Mimo tego, iż taniec ten jest stałym i niezmiennym elementem studniówek, to za każdym razem wywołuje te same emocje: uczucie powagi i dumy wśród wykonawców oraz podziw, zachwyt i wzruszenie wśród nauczycieli i wychowawców, którym często z trudnością przychodzi rozpoznanie w tancerzach dzieci, jakimi byli ich uczniowie jeszcze nie tak dawno temu.

Po występach nadszedł czas na podziękowania i słowa uznania dla nauczycieli i wychowawców. Zazwyczaj to ich wysiłek, zaangażowanie i ciężka praca mają największy wpływ na poprawne pokierowanie młodymi umysłami i wprowadzenie ich na drogę dojrzałości, mądrości i powagi. To ich wysiłek ma często kluczowe znaczenie dla ukształtowania w uczniach podstawowych wartości i cech, które w przyszłości okazują się niezbędne dla poprawnego i godnego funkcjonowania w społeczeństwie. Wreszcie to ich wysiłek jest zazwyczaj doceniany dopiero po latach pracy na rzecz wychowania młodzieży… a bal maturalny jest doskonałą okazją do jego podkreślenia i docenienia.

Po podziękowaniach i życzeniach ze strony grona pedagogicznego, związanych z nieubłaganie zbliżającym się egzaminem dojrzałości, nadszedł długo oczekiwany czas zabawy, która tradycyjnie trwała do białego rana.

Oto jak prezentowali się tegoroczni maturzyści z powiatu przysuskiego na balu maturalnym.

31-01-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA